Pășunile de AUR part 2

6 puncte bonus
0 rezolvări
Engleză

PĂȘUNILE DE AUR” este o poveste în benzi desenate, cu subiect istoric, cu personaje din lumea animalelor, care povestește pe înțelesul copiilor luptele dintre daci și romani.

Two Bruises will throw with jelly on your colleagues’ brain. Win this battle to avoid it!

Great! To see your results, you must create your Kidibot FREE account (or login here ). This way, you’ll not loose the points you won for this quiz.

Exemple de întrebări din quizul "Pășunile de AUR part 2"

  • Romanii s-au retras ?
  • Cum îl cheamă pe lup ?
  • Sub ce formă e prezentată povestea ?

Crezi că poți face un quiz mai bun decât Pășunile de AUR part 2?

Click aici
Probleme cu Pășunile de AUR part 2? Raportează!

Partener Principal:

Kidibot caută partener principal!

Susținători activi:

Kidibot este sustinut de OMV Petrom Kidibot este sustinut de Țara lui Andrei Kidibot este sustinut de Robofun
Kidibot este sustinut de Interbrand Kidibot este sustinut de Zooku Kidibot este sustinut de Societatea Muzicala

Parteneri educaționali:

Kidibot este sustinut de Știință și Tehnică Kidibot este sustinut de Raiffeisen Bank Kidibot este sustinut de Astroclubul Bucuresti

Finanțator:

Kidibot este sustinut de 
Departamentul pentru Relația cu Republica Moldova

Proiectul Clubul Kidibot AI - Folosim Inteligența Artificială să învățăm Limba Română este finanțat de Departamentul pentru Relația cu Republica Moldova. www.drrm.gov.ro.
Conţinutul acestui site nu reprezintă poziţia
oficială a Departamentului pentru Relația cu Republica Moldova
.

KIDIBOT în lume:

USA | UK | CA | IT | RO
Total time: 0.69912886619568 s